INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Start de coșmar pentru Rednic » Antrenorul a fost umilit la debutul la Mouscron

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2016 11:28

Mircea Rednic a debutat cu înfrângere pe banca lui Mouscron, fiind învins de Mechelen, 1-4, în etapa a 18-a.

Cu Cristi Manea integralist, echipa lui Rednic a fost învinsă categorică și se află pe locul 15, din 16 echipe, cu 11 puncte în 15 etape. Mouscron este la egalitate de puncte cu ultimul loc, Westerlo, dar care are un meci mai puțin.

Kolovos a deschis scorul în minutul 35, dar echipa lui Rednic a egalat în minutul 38. Până la pauză, în minutul 41, Mechelen a trecut în avantaj grație golului lui Matthys.

În a doua repriză, Bjelica a marcat în minutul 69, iar Vitas a marcat în 90+1, din penalty, stabilind scorul final.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”