FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - FCSB 0-1

Veste excelentă primită de FCSB după victoria de la Timișoara!

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iulie 2017 23:53

FCSB a primit o veste importantă după succesul de la Timișioara, scor 1-0, un meci dur, în care s-au arătat 12 cartonașe galbene, câte 6 de fiecare parte.

În minutul 16 al meciului Gabriel Vașvari a avut o intrare extrem de dură asupra lui Mihai Pintilii. Arbitrul Andrei Chivulete i-a acordat doar cartonașul galben, deși fotbalistul ar fi putut fi eliminat.

Mijlocașul FCSB s-a resimțit după această intrare, stând câteva momente întins pe gazon, însă în cele din urmă a reușit să continue meciul.

Abia în minutul 68 a părăsit terenul, când Dică a decis să-l introducă pe Ovidiu Popescu. Veștile sunt bune pentru mijlocașul FCSB, accidentarea nu este gravă, astfel că va putea juca marți, contra Viktoriei Plzen, în turul 3 preliminar din UEFA Champions League.