FOTBAL  »  LIGA 2  »  ARBITRU

Momente teribile pentru o arbitră din Liga 2: umilită de oamenii de la tribuna oficială!

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 august 2017 19:01

Scene greu de descris au avut loc vineri, în timpul meciului dintre FC Argeș și Știința Miroslava, scor 3-0, din etapa a treia a ligii secunde.

Partida a fost oficiată de arbitra Iuliana Elena Demetrescu, care a avut însă parte de 90 de minute de coșmar, fiind înjurată pe toată durata partidei de cei prezenți la tribuna oficială și tribuna zero a stadionului "Nicolae Dobrin".

Arbitra nu a scăpat de critici nici după fluierul final al partidei. În drumul către vestiare, a trebuit să suporte o nouă tiradă de injurii venite dinspre cei care asistau la meci la tribuna zero.

Reacția publicului a fost una de neînțeles, având în vedere că echipa favorită a câștigat partida, iar arbitra de 27 de ani originară din Râmnicu Vâlcea a arbitrat meciul într-o manieră impecabilă.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”