FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CS U CRAIOVA 2-3

FOTO Două grave erori de arbitraj la Sepsi - CS U Craiova, cu Avram la centru

Articol de GSP - Publicat marti, 19 septembrie 2017 22:37

Sepsi - CS U Craiova s-a terminat 2-3, după un meci spectaculos. Totuși, brigada condusă de Marius Avram nu s-a ridicat la înălțimea partidei, făcându-se vinovată de două decizii eronate.

1. Attila Hadnagy a egalat la 1 în meciul cu CS U Craiova în minutul 60, după o centrare a lui Dumbravă.

Reluările TV au arătat că atacantul lui Sepsi era însă în poziție de ofsaid (foto - captură).

Arbitrul asistent de pe acea parte, Marius Nicoară nu a semnalizat, astfel că Marius Avram a validat reușita.

2. În prelungirile jocului, Ferreira l-a călcat pe Patrick Petre în propriul careu, însă Marius Avram a lăsat jocul să continue. "Penalty evident refuzat gazdelor!", a sunat verdictul lui Dan Lăzărescu, expert TV Telekom Sport.