FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

FOTO A doua decizie a lui Hațegan contestată în CFR - FCSB » Steliștii au cerut penalty

Articol de GSP - Publicat joi, 21 septembrie 2017 22:31

FCSB a cerut insistent un penalty în minutul 69, la 1-1, în urma unei faze în care Romario Benzar a fost secerat accidental în careu de Camora.

Camora a încercat să respingă acrobatic, iar în căzătură i-a blocat piciorul stelistului.

Totuși, arbitrul Ovidiu Hațegan a decis să nu dicteze penalty, spre stupoarea lui Benzar, care a rămas preț de câteva secunde în genunchi, uluit că nu a primit penalty din partea centralului.

În minutul 8 al primei reprize, Hațegan a anulat un gol al clujenilor (DETALII, AICI)