INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Echipa lui Răzvan Lucescu, chinuită acasă de formația lui Busuladzici » Cum s-a încheiat derby-ul pentru locul 1 în Grecia

Articol de GSP - Publicat luni, 20 noiembrie 2017 21:23

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a revenit pe primul loc în Grecia, la egalitate cu AEK, după ce a trecut de fostul lider al clasamentului, Atromitos, scor 2-1.

PAOK a început partida cum nu se poate mai prost, iar Stroungis a deschis scorul pentru Atromitos în minutul 22.

Cu fostul dinamovist Azer Busuladzici în teren timp de 88 de minute, Atromitos nu a rezistat, fiind egalată până la pauză: PAOK a restabilit egalitatea în minutul 45, portughezul Vieirinha reușind să înscrie din penalty.

Echipa lui Răzvan Lucescu a marcat golul victoriei lui PAOK în minutul 71, prin Djalma Campos.

Pentru PAOK a evoluat și Fernando Varela, fostul fundaș central de la FCSB.

Grație victoriei, PAOK a acumulat 21 de puncte și e pe primul loc, la egalitate cu AEK Atena.

Pe 3 e surpriza Atromitos, cu 20 de puncte, la fel ca Olympiakos Pireu. Jucătorul originar din Insulele Capului Verde a fost integralist și a încasat un "galben" în minutul 65.