INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

VIDEO One man show! Vlad Dragomir a marcat două goluri în meciul dintre Arsenal și West Ham

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 noiembrie 2017 22:13

Arsenal U23 s-a impus în fața echipei similare a celor de la West Ham, scor 3-0. Vlad Dragomir, mijlocașul român de 18 ani, a marcat 2 goluri.

Dragomir a deschis scorul în minutul 5, printr-o lovitură de cap bine plasată. Tot el a dublat avantajul "tunarilor", în minutul 34, după o incursiune prin centrul defensivei rivalilor londonezi. Nketiah a închis tabela în minutul 84, după ce ratase și un penalty în prima repriză.

Dragomir, purtătorul numărului 7, a ajuns la 4 goluri marcate în primele 11 etape din acest sezon.

Arsenal a urcat pe poziția a 4-a în Premier League 2, la 5 puncte în spatele liderului Liverpool. Următoarea partidă va fi împotriva lui Manchester City, pe 10 decembrie.