FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - POLI IAȘI 2-1

VIDEO + FOTO Surpriză sub Tâmpa! Nașii moldovenilor: Sepsi o bate din nou pe Iași și întrerupe o serie de 13 meciuri fără succes

Articol de GSP - Publicat luni, 11 decembrie 2017 16:18

Sepsi a întrerupt seria de meciuri fără victorie și a reușit din nou să o învingă pe CSM Poli Iași, formație pe care a bătut-o și în turul campionatului. Azi a fost 2-1.

Thiaw a marcat în propria poartă în minutul 24, dar Sepsi a reușit să revină, marcând de fiecare dată pe final de repriză.

Istvan Fulop a transformat un penalty în minutul 45, iar Astafei a stabilit scorul final cu un șut fabulos în vinclu de la marginea careului.

Poli Iași a terminat meciul în 10, după ce Jagodinskis a fost eliminat. Arbitrul Găman a arătat și 7 cartonașe.

Sepsi Sfântu Gheorghe a adunat 15 puncte după meciul de azi și a depășit-o pe Gaz Metan Mediaș. Poli Iași are 27 de puncte și nu mai poate visa la play-off.