INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Echipa lui Răzvan Lucescu a urcat pe primul loc în Grecia » Un fost fotbalist din Liga 1 a marcat în proprie poartă

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 ianuarie 2018 16:42

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus azi pe teren propriu cu Smyrnis, 3-0, și a urcat temporar pe primul loc în Grecia.

Golurile lui PAOK au fost reușite de atacantul slovac Robert Mak, în minutul 27, în timp ce Emmanuel Kone, fostul mijlocaș al lui CFR Cluj și Internațional Curtea de Argeș, în prezent la Smyrnis, a marcat în proprie poartă în prelungirile primei reprize.

PAOK a mai înscris o dată în minutul 90+2, Prijovici stabilind scorul final al partidei.

PAOK a acumulat 40 de puncte, dar ar putea fi depășită azi de Olympiakos, care joacă pe teren propriu cu Xanthi.

Olympiakos e pe 3, cu 38 de puncte, în timp ce AEK Atena, care s-a încurcat ieri pe terenul lui AEL Larissa, 0-0, e pe locul 2, tot cu 38 de puncte.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”