INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Lazio, devastatoare și după meciul cu FCSB » Victorie clară azi în Serie A + Gol de senzație al uneia dintre vedetele echipei

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 februarie 2018 18:27

Lazio a continuat și în campionat forma bună arătată în meciul cu FCSB din Europa League, 5-1 pe Olimpico. Romanii s-au impus cu 3-0 pe terenul lui Sassuolo și au urcat temporar până pe locul 3.

Cu Ștefan Radu pe teren tot meciul, lazialii au deschis scorul în minutul 7, prin Milinkovici-Savici. Sârbul a marcat printr-o execuție de excepție de la aproximativ 20 de metri.

Vedeta Ciro Immobile a majorat avantajul lui Lazio în minutul 31, când a transformat o lovitură de pedeapsă.

Tabela a fost închisă în minutul 46 de același Milinkovici-Savici, care a înscris frumos cu capul, după centrarea perfectă a lui Felipe Anderson.

camera VIDEO cu golurile partidei

Lazio se află în acest moment pe locul 3, cu 52 de puncte, în timp ce Sassuolo e pe locul 16, cu 23 de puncte.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”