SPORTURI  »  TENIS  »  MIAMI WTA

Sorana Cîrstea a fost eliminată în turul doi de la Miami de o jucătoare din Taipei

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 martie 2018 09:42

Sorana Cîrstea (33 WTA) a pierdut în turul secund de la Miami în fața lui Su-Wei Hsieh (61 WTA), scor 5-7, 2-6.

Românca a jucat de la egal la egal în primul set, însă a cedat complet jocul în setul doi.

Sorana Cîrstea, favorită 32 la Miami, a avut primul tur liber, în timp ce jucătoarea din Taipei a învins-o în primul tur pe britanica Katie Boulter.

Sorana și Su-Wei Hsieh s-au mai înfruntat o singura dată până la acest meci, iar jucătoarea din Taipei s-a impus în 2017, la Eastbourne, pe iarbă.