INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

Leganés - Deportivo La Coruña 0-0 » Ultima rezervă! Andone contează tot mai puțin la Depor, care e tot mai aproape de Segunda

Andone are 6 goluri în 27 de meciuri în actualul campionat, jumătate din câte a dat în cel trecut. Vineri a tras un șut, pe lângă poartă. FOTO: facebook.com/RCDeportivo

Articol de - Publicat sambata, 21 aprilie 2018 13:20

Atacantul român Florin Andone a prins numai 11 minute vineri seară la Depor, după două etape la rând pe bancă. ”S-a întâlnit de prea puține ori cu mingea”, a comentat La Voz de Galicia.

Din golgeter al echipei în stagiunea trecută și ofertat cu sume amețitoare din Premier League în vară, Florin Andone a ajuns ultima variantă de atacant la Deportivo. Soluția de avarie la care apelează din când în când Seedorf. A treia înlocuire făcută de antrenorului olandez a fost și vineri seară, în remiza albă de la Leganes. După două meciuri la rând pe banca de rezerve, românului i s-au oferit numai 11 minute, în locul lui Borges.

"Nu s-a văzut"

"Cerut de suporteri, românul a fost ultima schimbare a lui Seedorf. Dar nu s-a văzut intrarea lui în teren. S-a întâlnit de prea puține ori cu mingea", a remarcat "La Voz de Galicia", care nici nu i-a dat notă. Al doilea nul consecutiv, după cel de acasă cu FC Sevilla, îi apropie și mai mult pe alb-albaștri de retrogradare. Sunt la 6 puncte de Levante, ce are un meci în minus, și un program infernal, cu Barca, Celta, Villarreal și Valencia.

22 de minute a adunat Andone în ultimele 5 etape din LaLiga. N-a mai fost titular de 5 săptămâni și n-a mai marcat de pe 27 ianuarie