10000 de rezultate pentru « premier league »

• Ordonare după:
Liga 1  •  Luni, 26 Februarie 2018

MM Stoica, despre momentele cumplite cu Romario Benzar în prim-plan: "Zicea că e frate-su și că are meci la Chiajna"

Nu mai avem echipe nici prin Champions League și Europa League. Avem date. Când s-au descălțat jucătorii în vestiar le-au căzut degetele, s-au amestecat între ele.

Campionate  •  Luni, 26 Februarie 2018

Campioana ia 34 de milioane! UEFA mărește premiile cu 25%

Astăzi, are loc Congresul UEFA, unde se discută despre noua competiție Nations League și despre schimbările anunțate din Liga Campionilor pentru sezonul viitor.

MM Stoica pariază pe un jucător al FCSB-ului, criticat des în ultima vreme » Pe cine și-ar dori în fruntea FRF

Va juca în Champions League anul viitor. Uitați-vă că a făcut niște schimbări și tot a spulberat-o pe Sassuolo în deplasare!

Liga 1  •  Duminica, 25 Februarie 2018

Tot ce trebuie să știi despre play-off și play-out » Cum arată clasamentele după înjumătățirea punctelor, programul, criteriile de departajare + Detalii despre cupele europene și retrogradare

Play-off-ul se încheie pe 12 mai, în timp ce prima echipă intra în cursa pentru grupele Europa League pe 12 iulie.

Stranieri  •  Duminica, 25 Februarie 2018

Lider e Lokomotiv Moscova, 45 de puncte și calificată în optimile de finală ale Europa League după ce-au eliminat Nice. "Acest transfer m-a luat și pe mine prin surprindere.

Campionate  •  Duminica, 25 Februarie 2018

VIDEO Lazio, devastatoare și după meciul cu FCSB » Victorie clară azi în Serie A + Gol de senzație al uneia dintre vedetele echipei

Lazio a continuat și în campionat forma bună arătată în meciul cu FCSB din Europa League, 5-1 pe Olimpico.

Detalii din vestiarul FCSB » Ce veste mare a primit Nicolae Dică înainte de play-off

Atacantul mai are un gol în Europa League și unul în preliminariile UEFA Champions League. Citește și: Mutare importantă la FCSB!

VIDEO Portarul care a suferit 4 rupturi de ligamente încrucișate a apărat două penalty-uri într-un meci din La Liga

Minutul 36 - a tras Ángel: plonjon în dreapta;Minutul 51 - șut Jorge Molina: plonjon în stânga.Cu un asemenea portar, Villarreal poate spera și la un loc de Champions League.

VIDEO + FOTO Mourinho câștigă derby-ul orgoliilor cu Antonio Conte » United o învinge pe Chelsea, 2-1, iar "diavolii" revin pe locul 2 în Premier League

Jose Mourinho, 55 de ani, managerul lui United, a câștigat confruntarea cu Antonio Conte, 48 de ani. A dinamizat jocul cu Lingard și tocmai acesta a încris golul victoriei. Chelsea deschisese scorul, dar s-a retras prea devreme, iar [...]

Acuzată că s-a făcut de râs la Roma, FCSB a strâns totuși 3 sferturi din punctele României în acest sezon // FOTO: RAED KRISHAN
Liga 1  •  Sambata, 24 Februarie 2018

EXCLUSIV Stăm prost și se anunță vremuri și mai grele! Ce consecințe are eliminarea FCSB-ului din cupele europene + clasamentul coeficienților

De fapt, marea modificare e că vicecampioana nu va mai beneficia de acces în preliminariile Champions League, pe ruta noncampioanelor.