FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID - RUBIN KAZAN 1-0

FOTO + VIDEO Tactica italiană a lui Rada dă roade » Rapid a învins cu 1-0 pe Rubin Kazan

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 februarie 2013 10:45

Rapid a învins surprinzător pe Rubin Kazan, scor 1-0, prin golul înscris de Ştefan Grigorie în minutul 76. Partida a fost dominată clar de ruşi, care au avut mai multe şanse de a marca.

15-3 a fost raportul şuturilor la poartă, în favoarea celor de la Rubin. E a doua victorie consecutivă a rapidiştilor în amicale, după 1-0 cu Guangzhou.

VIDEO cu golul lui Ştefan Grigorie

Echipa de start a Rapidului a conţinut mulţi jucători foarte tineri:

Drăghia - Walace, Abrudan, Dăescu, Vasile - Matei, Călin, Al. Coman, Păun - Ciolacu, Martin

Următorul meci amical al giuleştenilor va fi pe 4 februarie, cu Torpedo Kutaisi.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”