FOTBAL  »  AMICALE  »  CS U CRAIOVA - LUDOGOREȚ 0-2

VIDEO CS U Craiova a pierdut cu Ludogoreț în ultimul amical al stagiului din Turcia

Articol de GSP - Publicat joi, 25 ianuarie 2018 22:25

CS U Craiova a pierdut ultimul amical al stagiului de pregătire din Turcia, scor 0-2, împotriva lui Ludogoreț.

Prima repriză a fost una dominată de CS U Craiova, care a ratat marile ocazii prin Gustavo, Băluță și Mateiu, notează site-ul oficial al oltenilor. Bulgarii au replicat doar prin lovitura liberă executată magistral de Keșeru, când bara l-a salvat pe Mitrovic.

Ludogoreț a schimbat liniile la pauză, iar asta s-a văzut imediat în joc. Joao Paolo a marcat ambele goluri ale partidei, în minutele 66 și 70. În partea secundă au mai intrat Valentin Mihailă și Markovic, însă fără rezultat pe tabela de marcaj.

CS U Craiova debutează în Liga 1 în 2018 pe 4 februarie, într-o deplasare la Dinamo.