FOTBAL  »  AMICALE  »  FCSB - COLȚEA 9-1

VIDEO Doar cine n-a vrut n-a marcat » FCSB s-a distrat în al doilea amical al verii, însă trupa lui Dică a primit din nou gol de la Liga a 4-a

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 iunie 2018 17:24

FCSB a câștigat și al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Brașov, scor 9-1 cu SC Colțea, echipă din Liga a 4-a care are un parteneriat cu echipa spaniolă Celta Vigo.

Nicolae Dică a început meciul cu primul "11" pe care-l vrea Becali: adică tripleta Man, Tănase, Coman la start, iar Budescu pe bancă. Numai cine n-a vrut n-a marcat pentru FCSB în această după amiază.

Ovidiu Popescu a reușit un hattrick, Florin Tănase o dublă, iar Man, Budescu, Nedelcu și Morais au marcat câte un gol. Cu toate astea, în minutul 29, la scorul de 4-0, brașovenii au marcat un gol superb în poarta lui Bălgrădean: voleu de la marginea careului.

În primul amical al verii, roș-albaștrii au câștigat cu 4-1 în fața celor de la FC Cornu, o altă echipă de Liga a 4-a.

FCSB - Colțea 9-1
Au marcat: Man 4, Ov. Popescu 12, 16, 49, Fl. Tănase 28, 39, Budescu 55, Nedelcu 62, Morais 70

FINAL DE MECI!
min. 70: GOOOL FCSB!
Junior Morais sare foarte bine și marchează cu capul fără să fie jenat de vreun adversar.
min. 62: GOOOL FCSB!
Nedelcu prinde o torpilă de la distanță și marchează!
min. 55: GOOOL FCSB!
Budescu a intrat pe teren la pauză și după 10 minute reușește să transforme o lovitură liberă de la 20 de metri. Mingea s-a dus direct în vinclul porții brașovene.
min. 49: GOOOL FCSB!
Ovidiu Popescu face hattrick-ul!
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
min. 39: GOOOL FCSB!
Florin Tănase face și el dubla după ce a intrat cu mingea în careu l-a fixat pe portar și a înscris.
min. 29: GOOOL COLȚEA!
Brașovenii marchează și ei după un voleu de la marginea careului, după o centrare de pe dreapta.
min. 28: GOOOL FCSB!
Florin Tănase trimite cu latul plasat din interiorul careului și majorează diferența.
min. 16: GOOOL FCSB!
Ovidiu Popescu trimite un șut bine plasat din careu și reușește dubla
min. 12: GOOOL FCSB!
Ovidiu Popescu își trece și el numele pe lista marcatorilor tot după o lovitură cu capul.
min. 4: GOOOL FCSB!
Dennis Man deschide scorul cu o lovitură de cap
A început meciul!

Echipa de start FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Planici, Bălașa, Morais - Nedelcu, Ov. Popescu, Moruțan - Man, Fl. Tănase (cpt), Fl. Coman
Rezerve: Ducan, Filip, Budescu, R. Ion, I. Stoica, D. Benzar, Cană, Dumitru, Qaka, Jakolis