FOTBAL  »  AMICALE  »  FC BOTOȘANI

VIDEO+FOTO FC Botoșani, umilită în amical de o forță din campionatul Greciei » Atmosferă superbă la meci: fanii au aprins torțe și fumigene

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 iulie 2018 22:07

FC Botoșani a suferit o înfrângere drastică în cantonamentul din Austria, 0-5 cu Olympiakos, locul 3 în ultimul sezon din Grecia.

Moldovenii au rezistat doar 40 de minute în disputa cu Olympiakos: Guerrero a deschis scorul în minutul 41, stabilind scorul primei reprize.

Grecii s-au dezlănțuit după pauză și au mai înscris de patru ori, prin Fortounis, Camara, Vergos și Vrousai.

Partida a avut loc în Austria, dar asta nu a împiedicat o micuță galerie a grecilor să facă spectacol. Aproximativ 30 de fani ai lui Olympiakos au cântat pe toată durata meciului, au aprins torțe și fumigene.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”