FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CFR CLUJ - POLI TIMIŞOARA 3-0

Clujenii vor prezenta astăzi cupa suporterilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 iunie 2009 00:00

Cu ocazia partidei din semifinala Campionatului de fotbal pentru juniori, programată azi, de la ora 20,00, pe stadionul "Dr. Constantin Radulescu", între CFR 1907 Cluj şi Steaua Bucureşti, alb-vişinii va prezenta suporterilor trofeul Cupei României, cîştigat aseară.

Oficialii din Gruia au făcut un apel către suporteri să vină în număr cît mai mare la stadion, pentru a se bucura împreună cu jucătorii, care au adus pentru a doua oară consecutiv Cupa la Cluj.

FR Cluj a câştigat Cupa României, după ce a învins în finală pe FC Timişoara, cu scorul de 3-0 (2-0), într-o fnalî dispuată la Târgu Jiu.