FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS HUNEDOARA - FCSB 3-5

„Să ne punem un semn de întrebare pentru ce s-a întâmplat” » Constantin Budescu, îngândurat după emoțiile trăite la Hunedoara

Constantin Budescu / foto: Cristi Preda (GSP) +29   FOTO
Constantin Budescu / foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 septembrie 2021 23:58 / Actualizat joi, 23 septembrie 2021 00:06

FCSB a avut nevoie de prelungiri pentru a o elimina pe CS Hunedoara. Roș-albaștrii s-au impus cu 5-3 la Hunedoara, nu înainte de a primi trei goluri în decurs de 25 de minute de la o formație de Liga 3.

Folosit titular la Hunedoara, Constantin Budescu a recunoscut la finalul partidei momentele de slăbiciune arătate de FCSB în meciul din „16-imile” Cupei.

Constantin Budescu: „Să ne punem un semn de întrebare pentru cele trei goluri primite”

„Nu voiam să ajungem aici, dar e bine că s-a terminat cum trebuie pentru noi. Am primit un gol, dar ne-am relaxat. Pentru noi, importantă e calificarea. Am luat un gol, apoi ne-am precipitat și au reușit să ne egaleze.

Păcat. Eram pe un drum bun, dar am primit 3 goluri și totul s-a schimbat. Trebuie să ne punem un semn de întrebare pentru cele trei goluri primite. Le-am primit mult prea ușor, nu trebuia să trecem prin așa ceva”, a declarat Constantin Budescu la finalul partidei, la Digi Sport.

25 de minute EXPLOZIVE la Hunedoara: cum a încasat FCSB 3 goluri în „thriller-ul” din Cupă

Partida CS Hunedoara - FCSB, contând pentru „16-imile” Cupei României, a căpătat o doză nebănuită de dramatism în final. Asta după ce gazdele au egalat după ce roș-albaștrii au condus cu 3-0. În final, roș-albaștrii s-au impus în prelungiri (5-3).

Împinși de la spate de peste 8.000 de spectatori, echipa care vrea să preia palmaresul Corvinului a izbutit o revenire miraculoasă în fața vedetelor de la FCSB.

La primul meci din istorie jucat în nocturnă, fanii hunedoreni au avut parte de un show pe care nu-l vor uita prea curând: favoriții lor au înscris de trei ori în 25 de minute.

FOTO Imagini spectaculoase din meciul CS Hunedoara - FCSB

CS Hunedoara - FCSB / foto: Cristi Preda
+25 FOTO

VIDEO // CS HUNEDOARA - FCSB. Ardelenii au făcut show în tribune!

Vezi și:

Ce a declarat antrenorul lui CS Hunedoara, după ce a fost egalul lui Edi Iordănescu 90 de minute: „Le-am spus jucătorilor să nu-i respectăm mai mult decât trebuie”