FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS MIOVENI - CFR CLUJ

CS Mioveni - CFR Cluj 3-4 » Meci nebun la Piteşti, clujenii au întors meciul după ce au fost conduşi cu 3-0!

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 02 decembrie 2014 22:31

CS Mioveni a fost aproape să producă o nouă surpriză în Cupa României, dar CFR a revenit de la 3-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 36 prin Bogdan Stoica. Clujenii n-au reuşit să ameninţe serios poarta lui Popescu. Elevii lui Niculescu s-au desprins după pauză, după reuşită lui Nilă (51).

Opt minute mai tîrziu, Felguieras a gafat în careu, iar Gălan a făcut 3-0. Tade i-a readus pe clujeni în meci, marcînd de la punctul cu var în minutul 62.

Chanturia a marcat în minutul 68, iar Tade a adus egalarea în minutul 87, după o fază controversată, la care gazdele aşteeptau să primească mingea înapoi de la adversat, dar clujenii au continuat faza.

Cei de la CFR au marcat golul calificării în primul minut de prelungiri prin Marko Ivanovski şi clujenii merg în semifinale.

min 90 + 4: Final de meci! CFR se califică!
min 90 + 1: GOL CFR! Ivanovski înscrie cu un şut din marginea careului
min. 87: GOL CFR! Gol controversat înscris de Tade, după ce gazdele aşteptau să primească mingea inapoi de la adversar, dar clujenii au ales să continue faza
Iese Nilă, intră Vintilă
min. 62: GOL CFR! Tade marchează din penalty!
min. 59: GOL MIOVENI! Gălan marchează după o gafă imensă a lui Felgueiras!
min. 56:
Tade vede cartonaşul galben
min. 55:
Intră Chanturia, iese Jakolis
min. 53:
Rada primeşte cartonaşul galben
min. 51: GOL MIOVENI! Nilă face 2-0 cu un şut în forţă din marginea careului!
min. 50:
Alin Popa centrează în careu, mingea depăşeşte suprafaţa careului
min. 46:
Schimbare la CFR, iese Jazvici, intră Lopez
min. 45: Pauză la Piteşti! CS Mioveni conduce cu 1-0!
min. 42:
Şutul lui Jakolis trece peste poartă!
min. 36: GOL MIOVENI! Bogdan Stoica înscrie cu o lovitură de cap!
min. 30:
O nouă ocazie bună a celor de la Mioveni, lovitura de cap expediată de un jucător al oaspeţilor a trecut peste!
min. 25:
Cea mai mare ocazie a meciului! Nilă trimite în bară din interiorul careului mic!
min. 22:
Centrare bună a lui Ayza, colegii săi nu reuşesc să reia pe spaţiul porţii
min. 16:
Ayza centrează bine pentru Nilă, atacantul gazdelor nu reuşeşte să ameninţe poarta