FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SFERTURILE DE FINALĂ

Derby-ul din Cupă, Dinamo - Rapid, se joacă la Piteşti!

Articol de GSP - Publicat marti, 07 aprilie 2009 00:00

Federaţia Română de Fotbal a anunţat, marţi, programul şi orele de de disputare ale partidelor din sferturile de finală ale Cupei României, meciuri care vor avea loc pe 14 şi 15 aprilie, informează site-ul oficial FRF, citat de NewsIn.

Programul şi orele de disputare ale partidelor din sferturile de finală ale Cupei României:

Marţi, 14 aprilie:
CFR CLUJ - PANDURII TG. JIU, ora 15:00, stadionul Dinamo din Bucureşti;

UNIREA URZICENI - FC VASLUI, ora 20:45, stadionul Gloria din Buzău;

Miercuri, 15 aprilie:
POLI TIMIŞOARA - GLORIA BISTRIŢA, ora 15:00, stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj;

DINAMO - RAPID, ora 20:45, stadionul Nicolae Dobrin din Piteşti.

Jocurile din sferturile de finală se vor disputa într-o singură manşă eliminatorie. Dacă după cele 90 de minute regulamentare scorul va fi egal, se vor juca două reprize de prelungire a câte 15 minute, apoi, în cazul în care egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Semifinalele Cupei României se vor disputa la data de 29 aprilie.

Ultimul act al competiţiei va avea loc în ziua de 13 iunie, iar locul de disputare va fi stabilit în funcţie de echipele care se vor califica în finală.