FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - ASTRA 2-1

Dinamo, la cel mai bun meci din acest an! Omul care l-a uimit pe Rednic + repetenții din echipa Astrei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 decembrie 2015 09:12

Dinamo a făcut aseară unul dintre cele mai bune jocuri din acest an și a cîștigat în fața Astrei, la limită, scor 2-1.

Gnohere și Palici au înscris golurile "cîinilor", care s-au calificat în semifinalele Cupei României.

Al doilea a fost și cel mai bun om de pe teren, primind nota 8 în Gazeta Sporturilor. Cerniauskas și Essombe sînt dinamoviștii care au dezamăgit.

De partea cealaltă, Dandea, Lovin și Teixeira au fost oamenii care l-au enervat pe Șumudică, fiind cei mai slabi de pe teren. Au fost singurii jucători care au luat nota 4.

Iată toate celelalte note:

astra

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”

Constantin Gâlcă, noul antrenor al Universității Craiova! Acord cu Mihai Rotaru

Comentarii (24)
laurkro
laurkro  •  16 Decembrie 2015, 19:47

Blat ordinar. Sau intre ei, sau cu ajutorul arbitrilor la alte meciuri. O porcarie...

zecs93
zecs93  •  16 Decembrie 2015, 17:53
Postat de khal_37 pe 16 Decembrie 2015, 13:24

Omenia a fost atat de evidenta incat toate casele de pariuri au scos varianta gol minutul 90+4 si castiga fcdb din minutul 60!!!!!! Uitati-va cate partide a castigat fcdb dupa timpul regulamentar. E trist ca mass media este alaturi si trup si suflet fata de aceasta mizerie de club, e trist cum nu le mai e frica de nimic, fura pe fata, cu tupeu si nimeni nu trage nici un semnal de alarma cum reuseste fcdb sa acumuleze puncte, blaturile ordianare 1 pauza doi final, arbitrii hoti...dar nu o sa mai fentati voi mult fotbalul pentru ca inevitabil, atunci cand cei de la putere care va tin in brate vor cadea, o sa va rupeti si voi gatul la fel cum si l-au rupt si borcea si fratii impresari.

cat de nesimtit sa fii sa mai zici de altii dupa celebra omenie nas-fin ??? in meciu din cupa le intoarceti favoru si ii lasati in cupa no ?? ca doar va-ti atins scopu, 3 p si sunteti matematic si voi in play-off !! Ipocritule !!!

mihai231
mihai231  •  16 Decembrie 2015, 14:02
Postat de nicse pe 16 Decembrie 2015, 13:59

Exceptional... Cata clarviziune.. cat de corect ai comentat neacordarea penalty-ului la hentul facut de astrali...

nu-ti bate capu...asta-i doar un *** nepot al marelui circar Gigi..cred ca unchisau il pune sa posteue pe aci tot felu de aberatii...si ii da banii de inghetata:))