FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  PANDURII - DINAMO

FOTO Pandurii - Dinamo 2-3 » "Cîinii" i-au scos pe gorjeni și din Cupa României, după un gol în minutul 90

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 octombrie 2015 22:27

Dinamo a cîștigat pentru a doua oară consecutiv la Tîrgu Jiu. A făcut-o în Cupa Ligii, iar acum și în Cupa României.

MECIU A FOST LIVE TEXT AICI!

"Cîinii" au cîștigat la capătul unui meci foarte spectaculos, scor 3-2. Nedelcearu a deschis scorul în minutul 8, însă peste 5 minute Hora a egalat.

Pandurii a preluat conducerea în minutul 31, după un autogol al lui Nedelcearu.

Dinamoviștii au egalat din nou în minutul 51, iar în minutul 90, Vojnovici a marcat golul calificării.

În sferturile Cupei mai sînt calificate CFR Cluj, CSMS Iași, ACS Poli, Astra Giurgiu, ASA Tg. Mureș. FC Baia Mare  - Steaua și Viitorul - Botoșani se joacă mîine.

Pandurii - Dinamo 2-3 (Hora 13, Nedelcearu 31 / Nedelcearu 8, Rotariu 51, Vojnovici 90)

Echipele de start:

Pandurii: R. Stanca - Săpunaru, Vasco, Filipetto, Erico Da Silva - C. Grecu, Pițian - Nicoară, Khalouta, Ciucur - I. Hora

Rezerve: Mingote - Trifu, D. Nistor, Wellington, Mrzljak, Pleașcă, V. Munteanu

Dinamo: I. Popescu - Feussi, Mevlja, Puljic, Fai - Palic, Nedelcearu, I. Șerban - B. Gavrilă, Gnohere, D. Rotariu

Rezerve: Cerniauskas - A. Marc, C. Matei, Vojnovic, Van Haaren, Ghomsi, P. Petre