FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  RUNDA A-III A

FOTO + VIDEO Victorie impresionantă reușită de CSA Steaua în Cupa României » Echipa Armatei s-a impus cu 28-0

Articol de - Publicat marti, 12 septembrie 2017 16:22

CSA Steaua s-a impus într-o manieră entuziasmantă în meciul cu AS Benfica Nova Generacao, din runda a treia a Cupei României. Echipa Armatei a câștigat cu 28-0. La pauză, scorul era 10-0.

CSA Steaua - Benfica Nova Generacao 28-0
Au marcat: Mirea (3, 9, 23, 36, 37, 40), Măcriș (6, 45, 60), Pădureț (38), Pătrănoiu (46, 58), Vâlcea (47), Izvoranu (57, 59, 61, 73, 83), Predescu (65, 70, 77, 84), Zamfirescu (79 80), Lolescu (67, 82,) Constantinescu (87), Turbatu (88)

CSA Steaua: Chiș- Chivu (Zamfirescu), Pădureț, Chirilă, Radu - Lolescu, Vâlcea (G. Constantinescu  - Pătrănoiu (76. Grigore), Măcriş (Predescu), Turbatu - Mirea (46. Izvoranu)
Antrenor: Ion Ion

Benfica Nova Generacao: Ionescu - Onicel, Dragne, Simion, Dincă, Nicolae, Enache, Mircioi, Moreira, Soare, Muniz
Antrenor: Ionel Preda

Începând cu repriza secundă, poarta oaspeților a fost apărată de Alexandru Andrei Neculai, un goalkeeper de doar 13 ani, născut pe 29 ianuarie 2004.

3c954c29 6351 4817 b718 05d09f804166

Tabela nu a putut contoriza mai mult de 19 goluri în dreptul gazdelor, astfel că aceasta s-a resetat după marcarea golului 20.

52f2d064 3335 4a80 9081 cb18cb1194f4

Portarul benficăi: fan lOBONŢ, TRICOU CU tĂTĂRUŞANU

Portarul celor de la Benfica Nova Generacao, Cornel Ionescu, este cel mai în vârstă jucător de pe teren, având 38 de ani. Acesta poartă un tricoul cu Tătăruşanu. În schimb, Cornel ţine cu Rapid, este fan Lobonţ şi are abonament la meciurile Academiei Rapid. Acesta susţine că echipa Academia Rapid joacă mai bine decât CSA Steaua.

"Eu am fost la muncă. Am luat copilul de la şcoală şi am venit la meci. Joc fotbal de plăcere. Ăştia mai mici se antrenează. Eu lucrez în telecomunicaţii. Nu sunt mare fan Tătăruşanu, dar mi-a dat preşedintele tricoul acesta, ca să apăr şi eu intr-un tricou mai frumos, doar jucăm cu Steaua", a dezvălui portarul Benficăi pentru GSP.RO, în pauza de hidratare.