FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - ASTRA 2-1

Geraldo e dezamăgit de eliminarea din Cupă: ”A fost vina noastră, a apărării”

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2015 23:06

Fundașul Astrei, Geraldo Alves, consideră că apărarea a fost principala vinovată la golul primit în ultimul minut din prelungiri, 1-2 cu Dinamo, și că o echipă de talia Astrei nu trebuia să greșească așa.

”Am meritat golul venit pe final, însă a fost degeaba. O echipă cu experiența noastră nu avea voie să greșească așa. A fost vina noastră, a apărării. Noi ne gîndeam la prelungiri, asta așteptam. Din păcate n-am fost atenți și am primit gol în ultimul minut”, a spus Geraldo la Dolce.

Geraldo dă asigurări și în privința stării lui Marius Șumudică, plecat la spital în minutul 70 din cauza unor probleme de sănătate: "Din cîte știu eu Șumudică e bine. Noi am fost prea conectați la meci, nu ne-am dat seama că a plecat în timpul celei de-a doua reprize. Am fost asigurați de staff-ul tehnic că dînsul se simte bine. El e un antrenor mai vulcanic”.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”