FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO-ASTRA 2-1

Secretul prestațiilor lui Dinamo este geniul lui Rednic: "Nu se poate vorbi de noroc"

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2015 23:07

Directorul sportiv al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, a comentat victoria cu Astra, 2-1 în sferturile Cupei, adusă de golul lui Palici de la ultima fază a meciului.

"Ne-am bucurat de victorie mai ales pentru că am jucat împotriva liderului, una dintre cele mai bune echipe din România. Sîntem în luptă pentru un trofeu pe care ni-l dorim în acest sezon.

Mircea Rednic e foarte inspirat, dar nu se poate vorbi de noroc. Am făcut unul dintre cele mai bune jocuri din acest sezon, îmi scot pălăria în fața jucătorului și antrenorului lor pentru că sînt fruntași în campionat în ciuda problemelelor pe care le au.

Cei de la Astra au avut posesia, noi ne-am retras dar pînă la urmă acest fantastic Palici a reușit să rezolve meciul și să nu ma tremurăm și la propriu și la figurat încă 30 de minute.

De obicei începem mai slab meciurile și le terminăm mai bine, asta arată că sîntem foarte bine pregătită fizic", a declarat Dănciulescu la Dolce.