FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  TRAGERE LA SORȚI

„SFERTURILE” CUPEI ROMÂNIEI: adversar greu pentru CFR Cluj + tragere cu noroc pentru CS U Craiova

Articol de GSP - Publicat joi, 17 ianuarie 2019 11:44

Tragerea la sorți a „sferturilor” Cupei României a fost cu ghinion pentru CFR Cluj și i-a adus un adversar facil lui CS U Craiova.

• Partidele din cadrul "sferturilor" Cupei se vor disputa în perioada 26-28 februarie. Meciurile se vor juca într-o singură manșă.

Surpriza Csikszereda, echipa din Liga a 3-a care a eliminat-o spectaculos în runda precedentă pe Dinamo, o va înfrunta acasă pe deținătoarea trofeului, CS U.

Campioana CFR Cluj se deplasează pe terenul lui Sepsi, echipa-revelație a primei părți a sezonului în Liga 1.