FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  OTOPENI - RAPID 0-5

Victoria cu Otopeni le-a dat încredere rapidiştilor » Deac: "Să jucăm în finală cu Steaua"

Ciprian Deac a pasat decisiv la golul lui Cassio si a inscris din lovitura libera

Articol de GSP - Publicat joi, 27 octombrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 27 octombrie 2011 21:19

Mijlocaşul Rapidului, Ciprian Deac, a fost ales ca jucătorul meciului cîştigat de "giuleşteni" şi îşi doreşte să joace împotriva Stelei în finala Cupei. Venit în vară de la Schalke, Deac a dat o pasă de gol şi a înscris în minutul 68.

"E bine că ne-am calificat, că am cîştigat la un scor mare. E adevărat că am jucat împotriva unei adversare de valoare scăzută. M-aş bucura să ajungem în finală împotriva Stelei", a declarat Deac.

Antrenorul Răzvan Lucescu este mulţumit de victoria clară a echipei sale împotriva Otopeniului (5-0).

"A fost un joc plăcut, în care băieţii au intrat cu seriozitate şi concentrare. Sîntem în sferturile de finală, un pas înainte. Gîngioveanu mai are nevoie de timp pentru a se adapta, a traversat o perioadă nefastă la Craiova, cu scandaluri.

Alexa nu a făcut nimic spectaculos să primească acel cartonaş roşu, dar a fost dată decizia şi nu mai am ce să comentez acum. Noi ne simţim un grup puternic şi foarte unit. Steaua ne priveşte ca pe un adversar foarte puternic", a spus Lucescu la sportro.