FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  GAZ METAN - DINAMO 1-3

VIDEO » Dinamo își ia revanșa și o învinge pe Gaz Metan în Cupa României, scor 3-1

Articol de GSP - Publicat joi, 15 decembrie 2016 17:11

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după victoria de la Mediaș, scor 3-1.

"Câinii" au deschis scorul după o oră de joc prin Romera, care a primit o pasă foarte bună în adâncime de la Busuladzici și l-a învins pe Pleașcă cu un șut la colțul lung.

Egalarea celor de la Gaz Metan a venit după alte șase minute. Eric a executat o lovitură liber, Cristea a ajuns mingea în marginea careului de unde a centrat pentru Axente, care a înscris.

Dinamoviștii și-au asigurat victoria în minutul 77, când Popa a centrat, iar Buzean și-a trimis balonul în propria poartă. Nistor a stabilit scorul final la ultima fază a meciului!

*min. 90+3: GOL DINAMO! Nistor scapă pe contraatac și înscrie
*min. 78: GOL DINAMO! Popa centrează de pe stânga și Buzean trimite în propria poartă
*min. 66: GOL GAZ METAN! Axente reia cu capul din careu o centrare de pe dreapta
*min. 60: GOL ROMERA! Dinamovistul a fost angajat în careu și de acolo a reluat în poartă!