FOTBAL  »  FUTSAL  »  CAMPIONATUL EUROPEAN DE FUTSAL

Înfrângere clară pentru România, la primul meci de la Campionatul European de Futsal

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 ianuarie 2018 20:59

Naționala României de futsal a pierdut detașat primul meci de la Campionatul European din Slovenia. "Tricolorii" au fost învinși de Portugalia, una dintre cele mai bune echipe ale lumii, scor 1-4.

Lusitanii au condus încă de la pauză cu 2-0, Româia reducând din diferență după pauză, grație golului lui Mimi Stoica.

Portugalia s-a dezlănțuit apoi și a mai înscris de două ori, unul dintre goluri fiind de excepție: Ricardinho, cel mai bun jucător al lumii, a încris printr-o "rabona" de excepție, anunță site-ul frf.ro.

Echipele de start:

Portugalia: 1. Bebe - 6. Pedro Cary, 7. Bruno Coelho, 9. Joao Matos, 10. Ricardinho-cpt. Antrenor: Jorge Braz
Rezerve: 12. Andre Sousa, 14. Vitor Hugo - 2. Andre Coelho, 3. Tunha, 4. Nilson Miguel, 5. Fabio Cecilio, 8. Marcio Moreira, 11. Pany Varela, 13. Tiago Brito

România: 12. Tonița - 2. R. Matei, 7. Ignat, 11. Savio, 18. Paulo Ferreira. Antrenor: Robert Lupu
Rezerve: 1. Iancu - 3. Cr. Matei, 6. Răducu-cpt., 8. Cireș, 9. Felipe Oliveira, 10. Stoica, 15. Szocs, 20. Pânzaru

România, aflată pentru a patra oară la un campionat european, se află în grupă cu Portugalia și Ucraina.

Următorul meci al "tricolorilor", cel împotriva Ucrainei, va avea loc vineri, 2 februarie, de la ora 21:45.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”