FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FCSB 1-0

ASTRA - FCSB 1-0 // 45 de minute i-au fost de ajuns! Gigi Becali s-a convins: "El e numărul 10 cu adevărat"

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 iulie 2018 11:15

Gigi Becali e convins că adevăratul "decar" al FCSB-ului în acest moment este Olimpiu Moruțan, 19 ani, fotbalist care a avut o evoluție mai bună decât restul echipei aseară, în înfrângerea lui FCSB de la Giurgiu, 0-1, în care a intrat la pauză în locul lui Florinel Coman.

"Eu l-am văzut pe Moruțan, care m-a încântat și pe care mizez. Bine că e Moruțan, o să jucăm cu el numărul 10, o să fie un 10 adevărat. Tănase și Coman - în tribune amândoi și cu asta basta!", a spus Gigi Becali la TV Digi Sport.

  • Moruțan a venit în această vară de la FC Botoșani, după ce semnase încă din iarnă un contract pe 5 ani cu FCSB, în schimbul a 700.000 de euro.
  • Decarul propriu-zis al roș-albaștrilor - purtătorul tricoului cu #10 - este Florin Tănase. Moruțan are #11.

"Moruțan și-a făcut un debut - în opinia mea - excelent. Păcat că n-a reușit să și marcheze la acea acțiune personală"
Mihai Stoica, director sportiv FCSB

"L-am remarcat pe Moruțan aseară. Băiatul ăsta o să fie titular în echipa națională, dar trebuie să se aibă grijă de el. E fantastic"
Dumitru Dragomir, ex-președinte LPF, la Pro X

Astra Giurgiu - FCSB 1-0
A marcat: Llullaku '43

PROGRAMUL ETAPEI #1:

Vineri, ora 21 CFR Cluj - Botoșani 1-1 Detalii AICI
Sâmbătă, ora 18 Hermannstadt - Sepsi 1-0 Detalii AICI
Sâmbătă, ora 21 Astra - FCSB 1-0 Detalii AICI
Duminică, ora 18 Viitorul - Dunărea Călărași
Duminică, ora 21 Dinamo - Voluntari
Luni, ora 18 Gaz Metan - Chiajna
Luni, ora 21 Craiova - Poli Iași

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”


Comentarii (7)
magic4ever
magic4ever  •  23 Iulie 2018, 11:01

Ce sa caute Morutan la echipa nationala? Dupa ce si-a batut joc de generatia U19 cu gestul lui care a costat echipa calificarea, NU ARE CE SA MAI CAUTE LA VREUN LOT NATIONAL!Oricum nu a demonstrat absolut nimic in fotbalul romanesc...

albalbastru72
albalbastru72  •  22 Iulie 2018, 16:29

Morutan nu poate alerga un meci intreg nici fara minge.La umatorul meci va juca foarte sters,behali il va scoate pe tusa si nu va mai juca pina la toamna.

balauru48
balauru48  •  22 Iulie 2018, 14:29

Dupa un dribling si un sut peste poarta, Morutan titular la nationala! Non-patronul echipei din popesti-leordeni sfideaza prostia!

Vezi toate comentariile (7)
Comentează