FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC ARGEȘ

Astra - FC Argeș 0-2 » Trupa lui Mihai Ianovschi, opt meciuri consecutive fără înfrângere

Astra - FC Argeș FOTO Cristi Preda +7   FOTO
Astra - FC Argeș FOTO Cristi Preda

Articol de - Publicat sambata, 06 februarie 2021 00:00 / Actualizat luni, 01 mai 2023 12:54

FC Argeș a învins Astra Giurgiu, scor 2-0, în runda #22 din Liga 1, după golurile marcate de Ionuț Șerban și Luka Maric.

Programul și rezultatele etapei 22 pot fi văzute AICI

După o primă repriză fără mari ocazii, Ionuț Șerban, căpitanul celor de la FC Argeș, a deschis scorul cu un șut superb din afara careului.

Cu 10 minute înainte de finalul partidei, Luka Maric a profitat de o eroare în apărarea celor de la Astra Giurgiu și a majorat avantajul piteștenilor. În minutul 90, Constantin Budescu a primit cartonașul roșu după ce l-a înjurat pe centralul Andrei Antonie.

Argeș, opt meciuri consecutive fără înfrângere

După victoria cu Astra Giurgiu, FC Argeș a ajuns la opt partide fără înfrângere. Piteștenii au obținut trei victorii și cinci rezultate de egalitate, iar ultima dată când trupa lui Mihai Ianovschi a pierdut a fost pe 13 decembrie 2020, cu Academica Clinceni.

Astra - FC Argeș 0-2

A marcat: I. Șerban 60, L. Maric 83
Cartonaș Roșu: C. Budescu 90

Astra - FC Argeș, echipe probabile:

ASTRA: 12. M. Popa -7. Canadjija, 4. Graovac, 27. Jovanovic, 20. D. Bruno - 91. Boe-Kane, 21. Crepulja, 8. Wuthrich - 80. Merloi, 10. Budescu, 11. V. Gheorghe
REZERVE: Lazar, C. Ion, Riza, G. Șerban, Stahl, Balaure, Montini, Krpic
ANTRENOR: Eugen Neagoe

FC ARGEȘ: 12. Greab - 2. Tofan, 26. Marici, 5. Turda, 30. Mușat - 8. I. Șerban II, 4. Meza Colli,  - 7. C. Dumitru, 21. Palic, 23. C. Barbu  - 28. Malele
REZERVE: Croitoru, Leca, De Jonghe, De Lucas, Grecu, Maeș, Năstăsie, Honciu, Ndiaye
ANTRENOR: Mihai Ianovschi

Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu)
Arbitru: Antonie Andrei / Asistenți: Constantinescu Andrei și Bârleanu Vlad (toți din Bucureşti)