FOTBAL  »  Superliga  »  ADVERSAR LIGA CAMPIONILOR

Bayern a învins pe Hertha Berlin cu 4-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 august 2008 00:00

Adversara Stelei din Grupa F a Ligii Campionilor, Bayern Munchen, a învins, duminică, pe Hertha Berlin, scor 4-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 3-a a campionatului Germaniei, informează Kicker.

Golurile campioanei Germaniei au fost marcate de Toni (12), Lahm (54), Schweinsteiger (56-penalty) şi Klose 70. Pentru oaspeţi a punctat Pantelic, în minutul 84.

Antrenorul Jurgen Klinsmann a folosit următoarea formulă: Rensing - Lucio, Demichelis, Van Buyten - Lell (Sosa 71), Ottl, Lahm - Schweinsteiger (Borowski 71), Ze Roberto - Toni, Klose (Podolski 71).

Românul Maximilian Nicu a fost rezervă la Hertha Berlin. În urma acestui rezultat, bavarezii au urcat pe locul 7 în clasament.

Sursa: Newsin

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”