FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CS U CRAIOVA 2-1

Ce nu s-a văzut la TV! Mari probleme pentru CS U înaintea și în pauza meciului cu Dinamo » Acuze dure la adresa jucătorilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 februarie 2017 23:35

Gigi Mulțescu a explicat care e marea nemulțumire după al treilea eșec consecutiv din acest sezon.

Echipa sa a pierdut și pe Arena Națională cu Dinamo, scor 1-2, și tremură pentru locul de play-off.

”Kelici m-a încurcat total. La pauză mi-a spus că e accidentat și că nu mai poate să iasă pe teren în repriza a doua (n.r. acesta a fost schimbat de Barthe).

Așa se comportă unii jucători, inițial voiam să îl schimb la pauză pe Măzărache cu Nuno Rocha (n.r. această a fost făcută până la urmă în minutul 75).

Unii dintre jucători au început să mă dezamăgească. Știu că sunt spre final de contract, dar eu le-am zis că nu țin cont de asta. Acka mi-a zis târziu, înainte de joc, că e accidentat”, a spus Mulțescu la TV Digi Sport.