FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - GAZ METAN MEDIAŞ 2-1

CFR Cluj aproape de dezastru, salvează cele trei puncte în ultimele secunde! :O

Articol de GSP - Publicat luni, 01 decembrie 2008 00:00

Campioana CFR Cluj a jucat în această seară în Gruia un meci foarte imporant în compania Gazului Metan, elevii lui Maurizio Trombetta deschizînd scorul în mod logic, prin Mureşan, care a executat impecabil o lovitură liberă în minutul 32.

În repriza secundă, echipa lui Cristi Pustai a ieşit la joc şi a început să preseze din ce în ce mai insistent la poarta lui Nuno Claro, oaspeţii dînd lovitura în primul minut de prelungiri al partidei! Autorul golului egalizator a fost Alex Curtean, şi se părea că medieşenii vor pleca de la Cluj cu un punct nesperat.

Sebastian Dubarbier a spulberat speranţele echipei vizitatoare, argentinianul marcînd pentru 2-1 în ultimele secunde ale unui meci nebun!