FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - PETROLUL 1-0

Decizia prin care Petrescu a câștigat cu Petrolul » Manea: „Dau mai tare cu capul de când m-am lovit”

CFR Cluj - Petrolul 1-0 | Cristi Manea a intrat pe teren în repriza a doua, a marcat golul decisiv în primul minut de prelungiri și i-a mulțumit la final lui Dan Petrescu, întrucât l-a lăsat să urce în careu la corner.

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 octombrie 2022 23:47 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2022 00:10

La flash-interviu, Manea a povestit cum a decurs faza din finalul partidei și a susținut că l-a ajutat inclusiv accidentarea extrem de urâtă suferită la cap în urmă cu o lună.

Gest incalificabil al unui oficial de la CSA Steaua, imediat după meciul cu Șelimbăr
CSA Steaua

CFR Cluj - Petrolul 1-0. Cristi Manea: „Dau mai tare cu capul de când m-am lovit”

„Sunt fericit că am luat toate cele 3 puncte, vrem să le mulțumim și suporterilor, au fost alături de noi într-un număr foarte mare. I-am spus lui Mister că dau mai tare cu capul după ce m-am lovit și că vreau să urc în careu. Eu trebuia să rămân pe 16 metri, dar m-am dus la cap.

Important e că am luat toate cele 3 puncte și acum mergem să jucăm în Europa. Nu ne interesează cum jucăm, ne interesează să câștigăm”, a declarat Manea.

A fost o primă repriză foarte slabă, s-a continuat la fel și după pauză. E meciul pe care-l vrea Dan Petrescu. Dacă se putea, era mai bine să dea gol în 90+4, să nu mai aibă timp adversarul să marcheze. E o victorie foarte chinuită, meci slab, dar rămâne victoria. E tipic pentru CFR. Din nimic, când nimeni nu mai crede nimic, e un corner și de-acolo iese golul
Basarab Panduru

Clasamentul actualizat în Liga 1:

Mai multe știri din Liga 1:

Debut horror în Liga 1! A fost eliminat la 5 minute de la intrarea pe teren

Gică Hagi: „Am mai pierdut 2 jucători!” » Ce s-a întâmplat cu Torje și Benzar în pauza internațională

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”