FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

CFR Cluj primeşte primele goluri în amicalele din aceast vară, de la Freiburg, 1-2!

Ardelenii vor să-şi continue seria de victorii şi contra nemţilor de la SC Freiburg

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iulie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 15 iulie 2011 20:53

CFR Cluj a jucat azi un ultim amical în stagiul de pregătire din Austria. Adversara ardelenilor a fost echipa germană SC Freiburg, nemţii terminînd ultima stagiune din Bundesliga pe locul 9.

Scorul final a fost 2-1 pentru Freiburg, deşi Mureşan a deschis scorul pentru CFR Cluj imediat după pauză. O greşeală individuală a lui Rada a prilejuit golul egalizator, iar Cisse a adus succesul germanilor cu o lovitură de cap care a ajuns în poarta lui Mincă cu 10 minute înainte de final. Astfel, CFR a primit azi primele goluri din perioada de pregătire, după o evoluţie de excepţie a defensivei echipei conduse de Jorge Costa

CFR Cluj a început cu: Nuno Claro - Lionn, Diogo, Rada, Camora - Mureşan, Peralta, Renan, Sougou - Kapetanos, Bastos.

CFR - Uzbekistan 1-0

Partida CFR Cluj - SC Freiburg s-a jucat de la ora 19:00 şi a fost transmisă în direct de DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO