FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FC VOLUNTARI 1-2

CHIAJNA - FC VOLUNTARI 1-2 // FOTO + VIDEO Chiajna - FC Voluntari, meciul etapei? Spectacol pe teren și în tribune » Imagini hot prinse de cameramani

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 martie 2019 16:52

FC Voluntari s-a impus în derby-ul cu rivala locală Chiajna, 2-1, după un meci spectaculos, atât pe teren, dar și în tribune.

Concordia Chiajna - FC Voluntari 1-2
AU marcat: Moussa 77'/Ricardinho 29', Buș 75'

Click AICI pentru liveTEXT

Vezi AICI video de la Chiajna - FC Voluntari

Atmosferă frumoasă în tribune:

Fanele celor două formații, prezente pe stadionul din Chiajna, au atras toate privirile.

caldura mare +6 FOTO

56208295 2262500887338496 8601202417226219520 n +6 FOTO

56214368 285052912385239 60749954464874496 n +6 FOTO

Spectacol pe teren

Chiajna a început mai bine meciul cu rivala din Ilfov, iar în minutul 16 a a ratat o ocazie uriașă. Sofian Moussa a pătruns în careu, dar a tras direct în portarul Cosmin Vâtcă, din 11 metri.

Voluntari și-a ridicat nivelul jocului și a deschis scorul în minutul 28. Tudorie a primit o pasă în careu, a preluat și a recentrat în fața porții, de unde Ricardinho a marcat din 2 metri.

După pauză, Voluntari a început puternic, iar Gazdze a reluat peste poartă din 10 metri, cu capul. Ulterior, ambele formații au avut ocazii uriașe. În minutul 66, Marc a avut o ocazie mare după ce a reluat cu capul din 6 metri.

Două goluri în două minute

Ocaziile celor două echipe s-au transformat în goluri. În minutul 76, la două minute după ce a intrat pe teren, Gabi Deac a trecut spectaculos de un adversar, din preluare, și a marcat cu un șut de la 10 metri, sub bară.
În minutul 78, Sofian Moussa s-a răzbunat pentru ocazia din prima repriză și a marcat cu o lovitură de cap la colțul lung, din 6 metri. Până la final, FC Voluntari a reușit să se mențină în avantaj, iar Chiajna nu a putut egala.

După această victorie, FC Voluntari este pe locul 3 în play-off, cu 20 de puncte, în timp ce Chiajna este ultima, cu 11 puncte. (Vezi AICI clasamentul din Liga 1)

Echipele de start

Chiajna: Râmniceanu - Bărboianu (Ropotan 46'), Meira (Grădinaru 76'), A. Marc, Cadamuro, Ivanovici, Gorobsov, A. Radu - Iloki (Guessan 19'), Mousa, Bawab
Rezerve: Caparco, Fota,  Alexe, Ivanovici, Koutroumbis
Antrenor: Adrian Falub

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea (I.Balur 46'), Armaș, A. Vlad - Răuță (Căpățână 79'), Signorelli - I. Gheorghe, Laidouni, Gadze (G.Deac 74') - Tudorie

Program etapa 3 play-out

Dinamo - Hermannstadt 2-0 (Detalii AICI)
Chiajna - FC Voluntari 1-2
Poli Iași - Gaz Metan, 17:30
FC Botoșani - Dunărea Călărași, luni, 17:30

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!