FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - FC BOTOȘANI

FOTO Hațegan, eroare uriașă în prelungiri la CS Mioveni - FC Botoșani! Croitoru, scandal cu suporterii

Finalul partidei CS Mioveni - FC Botoșani 1-1 a fost unul cu adevărat nebun. +4   FOTO
Finalul partidei CS Mioveni - FC Botoșani 1-1 a fost unul cu adevărat nebun.

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 octombrie 2021 19:20 / Actualizat sambata, 23 octombrie 2021 20:01

Finalul partidei CS Mioveni - FC Botoșani 1-1 a fost unul cu adevărat spectaculos.

La Mioveni se contoriza o surpriză de proporții, pentru că gazdele conduceau cu 1-0 în minutul 90 singura echipă din Liga 1 cu doar o înfrângere suferită în acest sezon.

Final de infarct în CS Mioveni - FC Botoșani

Moldovenii au răsuflat ușurați în debutul prelungirilor, când Scarlatache l-a faultat în careu pe Florescu, iar Hațegan a dictat penalty. Decizie corectă.

Ducan l-a blocat însă pe Sila de la 11 metri. Pe respingere, francezul a urmărit mingea și a fost faultat evident de Burnea, care l-a doborât după o alunecare necontrolată:

„Centralul” din Arad s-a păcălit și nu a mai dictat acum lovitură de pedeapsă, spre disperarea botoșănenilor.

FC Botoșani a egalat în cele din urmă, în al doilea minut al prelungirilor, prin Racovițan. Ca spectacolul să fie complet, la ultima acțiune, Andrei Cristea a nimerit bara dintr-o lovitură liberă.

Marius Croitoru s-a răfuit cu fanii Mioveniului

După faza penalty-ului, Marius Croitoru, antrenorul celor de la FC Botoșani suspendat pentru acest meci, s-a certat câteva zeci de secunde cu fanii gazdelor aflați în proximitatea lui. Cel mai probabil, suporterii au fost deranjați de protestele lui Croitoru după ce Hațegan a refuzat un penalty echipei sale.

FC Botoșani a mai cerut un penalty

În minutul 3, Mateus Santos a luat o acțiune pe cont propriu, l-a depășit pe Șerbănică și a pătruns în careul celor de la CS Mioveni. Fundașul gazdelor l-a împins din spate cu ambele mâini. FC Botoșani a cerut lovitură de la 11 metri, dar Ovidiu Hațegan a dictat repunerea balonului din colțul careului de 6 metri.

Citește mai multe știri de actualitate:

Mihai Iosif, atacat înainte de derby: „Să fie mai modest. A început să latre și nu e bine!”

NU i s-a întâmplat niciodată » Premieră neagră pentru Dan Petrescu: „Mai rău nu există!”