FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA

ASTRA - CUKARICKI 1-2 // Dan Alexa rămâne fără victorie la Astra » Giurgiuvenii, învinși de sârbii de la FK Cukaricki: Denis Alibec a marcat

Denis Alibec // FOTO: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 iunie 2019 10:04

Astra Giurgiu n-a simțit gustul victoriei nici după cel de-al treilea amical disputat în cantonamentul din Slovenia. Giurgiuvenii au pierdut în fața sârbilor de la FK Cukaricki, scor 1-2, deși la pauză au fost în avantaj, 1-0.

Golul vedetei Denis Alibec, reușit în minutul 30, n-a fost de ajuns pentru Astra, care a cedat inițativa după pauză. Sârbii au înscris de două ori și i-au administrat echipei lui Dan Alexa o nouă înfrângere.

Echipa de start a Astrei: Lazar - Butean, Pires, Crișan, Radunovic - V. Gheorghe, G. Simion, G. Șerban - R. Moise, Alibec, R. Grecu
Au mai jucat: Dima, Begue, D. Gheorghe, Hambo, Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

După 3 meciuri, Astra nu are încă nicio victorie, echipa lui Dan Alexa înregistrând două înfrângeri și un egal. Astra a remizat cu Rotor Volgograd, 1-1, și a pierdut în fața lui Ural Ekaterinburg, 1-2.

Vezi și:

EXCLUSIV Astra Giurgiu l-a adus pe Dudi Tiram de la Maccabi Netanya

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!