FOTBAL  »  Superliga  »  STRANIERI

Daniel Niculae continua in Cupa Ligii Frantei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 octombrie 2007 00:00

Dupa 1-1 inca din primul sfert de ora, goluri Pedretti, respectiv Ederson, din penalty, Nice a ramas in 10 in minutul 43, eliminat direct Hellebuyck, dar a avut forta sa puncteze pentru 2-1 in minutul 85 prin Job.

Auxerre, formatia lui Daniel Niculae, s-a calificat mai departe in Cupa Ligii Frantei dupa o victorie cu peripetii obtinuta impotriva lui Nice.

Auxerre a revenit abia in ultimele secunde, a egalat prin Oliech, iar apoi s-a desprins in prelungiri marcand patru goluri in 15 minute prin Maoulida, de doua ori, Oliech si Jelen.