FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 2-0

Dică își ceartă atacanții, după 2-0 cu Dunărea » De ce l-a schimbat pe marcatorul Tănase la pauză

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2018 23:14

Nicolae Dică s-a arătat dezamăgit de faptul că FCSB a marcat doar două goluri în victoria cu Dunărea Călărași, scor 2-0.

"Aveam nevoie de această victorie. Mă bucur că băieții au avut o atitudine bună. A fost un meci cu un ritm bun. Îmi doresc să marcăm mai mult, avem probleme la finalizare. Pe faza defensivă e adevărat că le-am dat câteva șanse celor de la Călărași, dar apoi ne-am revenit", a declarat Dică la TV Digi Sport.

Antrenorul FCSB a explicat și de ce l-a ținut pe bancă pe Gnohere, introducându-l la pauză în locul lui Florin Tănase:

"«Bizonul» s-a antrenat doar o dată cu echipa în ultima săptămână. Chiar l-am forțat să joace 45 de minute azi. L-am forțat pentru că-mi doream și golul 3, de-asta l-am introdus, dar el are o problemă și sper să treacă repede peste ea. Aveam nevoie de un atacant masiv în repriza a doua, de-aia l-am băgat pe Gnohere în locul lui Tănase".

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”