FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-1

EXCLUSIV Slavko Perovic, prima reacție după accidentarea horror din Dinamo - FCSB: „Sunt în afara oricărui pericol”

Slavko Perovic a primit mai multe minute îngrijiri medicale // FOTO: Raed Krishan +11   FOTO

Articol de , - Publicat luni, 17 februarie 2020 09:53

Atacantul sârb Slavko Perovic (30 de ani) a oferit prima reacție după accidentarea gravă suferită în finalul primei reprize a meciului Dinamo - FCSB 2-1.

• Context: În minutul 44 al primei reprize, Slavko Perovic a primit o lovitură în cap de la fundașul Iulian Cristea și a rămas inconștient pe gazon. Ulterior a fost dus la spital.

Vârful lui Dinamo a vorbit pentru GSP.RO despre starea sa și le-a transmis fanilor că nu mai are nicio problemă: „Sunt OK acum! Sunt în afara oricărui pericol! Mă bucur că a învins Dinamo. Am ținut legătura cu doctorul care mi-a spus cum s-a terminat meciul”

+7 FOTO

Totuși, vârful ar putea să nu joace în meciul din ultima etapă din sezonul regulat, cu Gaz Metan. Din informațiile GSP, acesta ar putea fi menajat pentru meciul din weekendul viitor. Perovic a câștigat în acest sezon lupta pentru titularizare cu Mattia Montini. Antrenorul Dusan Uhrin a mizat pe el în 14 meciuri, iar acesta a punctat de 6 goluri în Liga 1.

Ionel Dănciulescu, declarații la GSP Live după victoria lui Dinamo din derby, scor 2-1

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!