FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-1

DINAMO - FCSB 2-1 // FOTO Andrei Sin, ce capodoperă de gol! » Elogiile primite de dinamovist la pauză

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2020 21:26

DINAMO - FCSB 2-1 // Andrei Sin (28 de ani, fundaș stânga) a reușit un gol superb în derby-ul fotbalului românesc, prin care a deschis scorul în prima repriză.

Sin a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri distanță față de poarta apărată de Cristi Bălgrădean. Dinamovistul a trimis balonul perfect, la vinclu, lăsându-l fără replică pe goalkeeperul vicecampioanei României.

Capturi TV Telekom Sport

Ionuț Negoiță: „Au fost mai mulți factori pentru care n-am ajuns în play-off! E păcat.”

La pauză, Ovidiu Ioanițoaia, directorul Gazetei Sporturilor, l-a lăudat pe Sin: „Un gol superb, Sin transformând impecabil, șut cu stângul la păianjen, o lovitură liberă de la 20 de metri”.

Și Alin Buzărin, editorialist GSP, a avut cuvinte frumoase după reușita jucătorului: „Golul carierei pentru Sin! De multi ani n-am vazut o asemenea lovitură liberă pe meleagurile noastre

DINAMO - FCSB // GALERIE FOTO Moment ȘOCANT pe Arena Națională: Perovic a căzut inert pe gazon!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședință CHEIE la Rapid: Dan Șucu a luat deja decizia în cazul lui Cristiano Bergodi!