FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - KRASNODAR

DINAMO - KRASNODAR 1-2 // VIDEO „Câinii” au cedat după pauză în fața locului secund din Rusia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 ianuarie 2020 15:50

Dinamo a pierdut meciul amical cu rușii de la Krasnodar, locul secund din Rusia, scor 1-2.

Dinamoviștii au terminat fără victorie stagiul de pregătire de la Marbella. În amicalele precedente, Dinamo a pierdut cu Dynamo Dresda și a remizat cu Bochum, 1-1, și cu Osijek, 1-1.

„Câinii” au intrat în avantaj la vestiare în meciul de astăzi, datorită reușite frumoase a lui Mrzljak. Mijlocașul croat a trimis sub bară din interiorul careului în minutul 37. Rușii au schimbat liniile după pauză și au izbuit să întoarcă și rezultatul, prin reușitele lui Sergeyev (min. 57) și Ari (min. 62).

FINAL » Dinamo - Krasnodar 1-2

• Au marcat: Mrzljak '37, Nikita Sergeyev '57, Ari 62

S-a terminat partida!

min. 62, GOL KRASNODAR: Ari marchează după o gafă în lanț în defensiva lui Dinamo.

min. 60: Rușii trimit din nou mingea în plasă, dar golul este aniulat pentru henț. Uhrin îl înlocuiește pe Daniel Popa cu Robert Moldoveanu.

min. 57, GOL KRASNODAR: Nikita Sergeyev trimite mingea în poartă din 3 metri, dintr-o defensivă visătoare a „câinilor”.

+6 FOTO

A început repriza secundă!

S-a terminat prima repriză!

min. 37, GOL DINAMO: Filip Mrzljak marchează cu un șut sub transversală, la finalul unei acțiuni coerente de atac. Fabbrini a scos mingea în banda stângă la Sorescu, iar centrarea acestuia a circulat prin careu până la mijlocașul croat.

min. 35: Fabbrini finalizează cu un șut plasat o incursiune a lui Daniel Popa. Portarul rușilor reține fără probleme.

min. 14: Mihaiu șutează puternic în cross, de la marginea careului de 16 metri. Mingea trece puțin pe lângă poartă.

Echipa de start Dinamo: Piscitelli - Moura, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - N'Diaye - Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu - D. Popa

VIDEO » Edi Iordănescu e la meci

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!