FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo s-a distrat în amicalul de duminică » Hattrick pentru jucătorul care e în pericol să fie dat afară

Articol de GSP - Publicat luni, 10 septembrie 2018 09:27

Dinamo a avut duminică un amical cu echipa de liga a treia SC Popești Leordeni și a învins cu 5-0, după 1-0 la pauză.

În prima repriză a punctat Daniel Popa, apoi în partea secundă Mircea Axente a semnat o triplă, ultimul gol fiind reușit de Neicuțescu. Cele trei goluri l-ar putea salva pe Axente, cel care era în pericol să-i fie reziliat contractul.

Echipa de start a folosită de Bratu: Penedo - Corbu, Popescu, R. Grigore, Olteanu - Gomelt, Cooper, Nistor - Sorescu, Popa, Salomao

Pe parcursul reprizei secunde, antrenorul "câinilor" a rulat tot tot lotul.

Pentru Dinamo urmează meciul cu Astra Giurgiu, care se joacă vineri, de la ora 21:00, în "Ștefan cel Mare".

Vezi și: EXCLUSIV Prima reacție a lui Gicu Grozav despre transferul la Dinamo

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”