FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

EXCLUSIV Avertisment frontal pentru șefii de la Rapid: „Dacă-l dau afară pe Iosif, vor trage alături de Dinamo să nu retrogradeze”

Mihai Iosif / Sursă foto: GSP

Articol de GSP - Publicat marti, 07 decembrie 2021 14:16 / Actualizat marti, 07 decembrie 2021 14:41

Dumitru Dragomir (75 de ani), fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, consideră că oficialii de la Rapid ar face o mare greșeală dacă l-ar îndepărta de la cârma echipei pe tehnicianul Mihai Iosif.

După un start bun de sezon, giuleștenii au început să-și piardă din consistență. Rapidul a ieșit pentru moment din zona locurilor de play-off, iar la orizont urmează meciuri complicate, cu FC Argeș, FCSB și FC Botoșani. Fostul șef de la LPF merge pe mâna lui Mihai Iosif, deși ultimele rezultate nu sunt de partea tehnicianului.

Lovitură grea pentru Rapid: 4 jucători importanți s-au accidentat și mai revin abia în 2022!
RAPID

Avertismentul lui Dumitru Dragomir: „Dacă-l dau pe Iosif afară, vor trage să nu retrogradeze”

Dacă-l dau pe Iosif afară, vor trage alături de Dinamo să nu retrogradeze. Se înjumătățesc punctele și ar fi la opt puncte de locurile retrogradabile. Ai pierdut două jocuri și te-ai dus!

Nu cred că cei din conducerea Rapidului iau în calcul schimbarea lui Iosif. Să ia în calcul recuperarea cât mai rapidă a jucătorilor de valoare.

Rezultatele Rapidului sunt peste așteptări, gândiți-vă că e o nou promovată. Iosif a luat echipa de pe locul 12 în liga secundă. Nu i-a dat nimeni nicio șansă să intre în prima ligă și a promovat. Acum are trei meciuri foarte grele, însă mă îndoiesc că va câștiga vreunul dintre ele, cu atâția accidentați”, a spus Dragomir, la GSP Live.

Rapid a luat doar jucători liber de contract sau care se lăsau. În jurul lui Săpunaru și Grigore, au strâns un mănunchi de tineri care aleargă în «draci». Unii dintre ei s-au accidentat, cum e Hlistei, care alerga din minutul 1 până în minutul 90.

- Dumitru Dragomir, la GSP Live

Probleme de lot pentru Rapid

Rapid a pierdut cu Farul (0-2) nu doar primul meci în deplasare în acest sezon, ci și 4 jucători pe care, foarte probabil, nu se va putea baza până în pauza de iarnă: Dragoș Grigore, Alexandru Ioniță, Junior Morais și Cătălin Hlistei.

Giuleștenii au rămas, pe rând, și fără 4 jucători importanți, acum, înaintea ultimelor etape până la pauza competițională de iarnă.

Programul Rapidului până la finalul anului

• 10 decembrie: Rapid- FC Argeș
  • 15 decembrie: FCSB - Rapid
  • 18 decembrie: Rapid - FC Botoșani

VIDEO Jurnalistul GSP face dezvăluiri despre un nou arbitru-„vedetă” din Liga 1: „Extraordinar de arogant! Grave probleme de autoritate, face ca Istvan Kovacs”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”