FOTBAL  »  Superliga  »  DUNĂREA CĂLĂRAȘI - HERMANNSTADT 0-0

VIDEO Dunărea Călărași - Hermannstadt, meci de Liga 2! Ambele rămân în zona fierbinte din play-out

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 aprilie 2019 18:02

Dunărea Călărași a terminat la egalitate cu Hermannstadt, 0-0, în etapa a 7-a din play-out. Meciul a început pe piesa „You never walk alone” și s-a terminat în fluieturile fanilor.

Dunărea Călărași - Hermannstadt 0-0

Click AICI pentru liveTEXT + statistici

Vezi AICI VIDEO

Confruntarea dintre cele două formații aflate în lupta pentru salvarea de la retrogradare a fost una slabă, cu puține ocazii de gol. După un început calm, Dunărea Călărași a cerut un penalty în minutul 32, după ce Mediop a cazut în careu, dar Ovidiu Hațegan a lăsat jocul să continue.

În repriza a doua, a fost rândul celor de la Hermannstadt să ceară penalty. Daniel Benzar a trimis cu capul, iar mingea l-a lovit în mână pe Luchin. Arbitrul a lăsat însă jocul să continue.

Pe final, Dunărea a forțat, dar Gabi Iancu și Henderson nu au putut marca, iar meciul s-a terminat la egalitate.

După acastă partidă, Dunărea Călărași rămâne pe locul 13, cu 18 puncte, în timp ce Hermannstadt este pe 12, cu 19 puncte.

Mediop la spital

Intrat în minutul 33, în locul lui Ben Djemia, atacantul senegalez Mediop Ndiaye, 27 de ani, a părăsit terenul de joc în minutul 64, fiind înlocuit de Keyta.

Mediop a ieșit accidentat și a fost transportat la Spitajul Județean Călărași, având mâna ruptă, dar și o entorsă la genunchi.