FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID / AMICAL

Echipa merge

Articol de GSP - Publicat joi, 19 februarie 2009 00:00

Rapid a zdrobit-o ieri pe divizionara secundă CS Buftea cu scorul de 6-0. Partida s-a disputat la Pro Rapid, iar cei doi antrenori giuleşteni, Manea şi Rada, n-au permis accesul spectatorilor şi al presei. "Vrem să ne pregătim în linişte pentru retur" a fost explicaţia. Meciul a avut două reprize a cîte 50 de minute. Rapidiştii mai au programată încă o partidă de verificare, sîmbătă, la Galaţi, cu Oţelul.

Rapid - CS Buftea 6-0

Au marcat: Grigorie (48), Joao Paulo (53, 81), Badea (58 - autogol), Ioniţă (92, 99)
Rapid (prima repriză): Marinescu - Maftei, R. Fernandes, M. Constantin, Bozovici - Grigorie, Lazăr, Grigore, Herea - Djalovici, Pitbull.
Rapid (a doua repriză): Andrade (Kassaly) - Păun, Iencsi, Mardare, Perjă - Raduţă, A. Matei, Ivelja, Dobroiu - J. Pinto, Ioniţă.