FOTBAL  »  Superliga  »  FC HERMANNSTADT - FC VOLUNTARI 2-1

VIDEO Hermannstadt, neînvinsă de la revenirea în Liga 1 » „Dubla” de senzație a lui Alhassan îi aduce o nouă victorie lui Măldărășanu

FC Hermannstadt - FC Voluntari 2-1, în etapa #4

Articol de GSP - Publicat luni, 08 august 2022 19:55 / Actualizat luni, 08 august 2022 19:59

Hermannstadt s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Voluntari, într-un meci din etapa #4 a Ligii 1.

Programul și rezultatele etapei #4

Cine transmite meciurile echipelor românești din Conference League » Două partide vor fi televizate + negocieri pentru celelalte două
TELEVIZARE

Fără înfrângere de la promovarea în Liga 1, Hermannstadt a început bine și partida cu FC Voluntari, disputată la Mediaș. Elevii lui Marius Măldărășanu au deschis scorul la jumătatea primei reprize, grație unei execuții fabuloase a lui Baba Alhassan.

Mijlocașul ghanez a reluat spectaculos din voleu centrarea perfectă a lui Balaure. În minutul 34, același Alhassan a marcat cu încă o „bijuterie”. De data aceasta, șut fantastic de la 30 de metri, în vinclul porții lui Popa. Condusă cu 2-0, Voluntari s-a trezit repede la viață și a redus din diferență prin Nemec

Atacantul slovac a atacat excelent la scurt centrarea lui Lopes și l-a învins pe Iliev cu o lovitură puternică de cap. Oaspeții nu au reușit să egaleze în repriza secundă și Hermannstadt rămâne neînvinsă de la revenirea în Liga 1, având 2 victorii și 2 egaluri după 4 meciuri.

FC Hermannstadt - FC Voluntari 2-1

600 de spectatoriau asistat la partidă

FC Hermannstadt - FC Voluntari, echipe de start:

FC HERMANNSTADT: Iliev - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruț - Biceanu, Mino Sota, Alhassan - Balaure, Paraschiv, Oroian
REZERVE: Muțiu, Năstăsie, Hora, Iancu, Issah, Medina, Petrescu, Popescu, Răuță
ANTRENOR: Marius Măldărășanu

FC VOLUNTARI:  M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - C. Costin, Meleke, Droppa, Rață, Vlad - Lopes, Nemec
REZERVE: Râmniceanu, Tavares, Aliji, Andres, Florea, Fulop, Ilie, Marrone, Merloi
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova) / A1: Popescu Adrian (Craiova), A2: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa) / Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş), Arbitru AVAR: Avram Valentin (Bucureşti)

Ce și-a tatuat fostul mijlocaș de la FCSB: „Nu aș fi făcut-o niciodată, dar m-a convins Marica”